Şeyhli Mahallesi Kiram Sokak No: 12/1 Pendik- İstanbul

Endüstriyel Filtre Sistemleri

Çevre sağlığını koruma politikaları gereği işletme ve tesislerde açığa çıkan her türlü atıkların, doğaya zarar vermeden yakalanması ve bertaraf edilmesi amaçlı uygulamaların tamamının genel adı filtreleme sistemleridir.

Kaynak dumanı fırınlardan açığa çıkan yanma gazları, yağlı veya buharlı proseslerin atık havaları mamul işleme proseslerin toz, çapak ve partikül atıkları kimyasal işlem proseslerinin kokulu sağlıpa zararlı gaz atıkları filtreleme sistemlerinin alanine girer.

AİRMAK Firması siz değerli müşterilerilerine üretim proseslerinden kaynaklanan her türlü atıkların yakalanması, filtrelenmesi ve uygun şekilde depolamaya  uzaklaştırılmaya hazır hale getirilmesi maksatlı hizmet sunmaktadır.

Ücretsiz keşif projelendirme temin tesis ve taahhüt hizmetlerimiz ile işletmeniz için en uygun ilk yatırım maliyetini ve fayda  maliyet oranını yüksek  işletme giderini temin etmekteyiz.

Hizmetini sunduğumuz filtreleme sistemleri şuanlardır,

JETPULSE filtreleme sistemleri

Kuru partikül filtreleridir. Basınçlı hava ile kendi kendine temizleme özelliği taşırlar, filter edilecek materyale göre belirlenen filtreleme elemanları ihtiva ederler. En etkili ve en çok tercih edilen sistemlerdendirler.

Mekanik sallamalı filtre sistemleri

Marangoz talaşı gibi kaba ve kuru partikül tutucu filtrelerdir. Sarsak mekanizması ile filtre elemanlarının temizliği sağlanır.

Siklon filtre sistemleri

Hava hızının aniden düşürülmesi böylelikle partikül taşıma kabiliyetini yitirmesi yöntemiyle kaba patiküllerin tutulmasını sağlayan sistemlerdir. Tek başına tesis edilebildiği gibi diğer sistemlerden önce ön filtreleme amaçlı olarak konbin de edilebilir.

Sulu tip filtre sistemleri (scrubber)

Yağlı, yüksek oranda nemli buharlı  atık havanın etkili arındırılmasında kuru filter sistemlerinde tutulması riskli olan yanıcı parlayıcı portiküllerin arındırılmasında etkili olan filtre sistemleridir. Pulverize edilen su buharının veya su katmanlarının içinden geçirilen havadaki atıkların su tarafından yakalanarak  kendi bünyesinde hapsedilmesi yöntemi ile filtreleme işlemi gerçekleştirilir. 

Sulu tip filtreleme sistemlerine atıkların zararlarını, kokularını bertaraf etme amaçlı kimyasal madde dozajlama sistemleri de ilave edilebilir.

Elektrostatik  filtre sistemleri

Düşük debilerde daha etkili olan, duman ve yağ buharı gibi atıkların tutulmasını sağlayan sistemlerdir. Diğer sistemlerdem daha ekonomiktir. Ancak düzenli bakım ve temizlik gerektiren sistemlerdir. Genellikle restorant, yemekhane, café gibi işletmekerde tercih edilirler.

Hijyenik filtre üniteleri

Hijyen hassasiyeti yüksek işletmeler için geliştirilmiş , yüksek oranlı partikül ve zararlı organizmaları filtreler ve hijyenik hava sağlar. Diğer filtre sistemlerinden farklı olarak atık havasını değil, taze havayı filtrelemekte kullanılırlar. Hepa fitreler ve UV filtreler içerirler.

Boyahane filtre üniteleri

Boya, cila, vernik gibi yapışkan partiküllerin tutulmasını temin eden filtre üniteleridir. Genel olarak iki tipte sınıflandırılırlar;

- Kağıt filtre elemanları ve elyaf filtre elemanları gibi yüzeysel yapıştırma yöntemiyle çalışan sistemler.

- Şelale tarzı atıtılan suda partiküllerin yakalanmasını temin eden sulu tip sistemler.

Boyahane filtre üniteleri, ortamdaki parlayıcı yanıcı solent gazlarından dolayı patlama ve parlamaya engel olacak şekilde tasarlanır ve uygulanır.

Aktif karbon filtre sistemleri

Koku taşıyıcı partifülleri en iyi filtreleyen sistemlerdir. Doymamış karbon moleküllerinin koku taşıyan molekülleri ve partikülleri kendisine bağlama özelliğini kullanarak filtreleme yaparlarç Debi ve dizayn doğru seçilirse %99 oranında yüksek verimle filtreleme yapma özellikleri bulunur.

Kompakt filtre sistemleri

Aynı anda bir kaç farklı özellikteki partikülleri veya gaz atık içeren ortamların havasının filtrelenmesi için tasarlanmış farklı tipte filtrelerin art arda  konumlandırıldığı sistemlerdir. Siklon, sulu filtre damla tutucular aktif karbon filtre üniteleri art arda kombine  edilerek %99 oranında filtreleme verimliliği yakalanır. İlk yalıtım maliyeti ve işletim giderleri yüksektir ama yüksek debili sistemlerde mecburen kurulması gerekli olabilmektedir.

Filtre sitemleri uygulama alanları

- Döküm tesisleri

- Pres ve Enjeksiyon tesisleri

- Galvaniz ve çinko kaplama tesisleri

- Yağ buharı içeren tesisler, CNC tezgahları vb.

- Kaynak dumanı atığı içeren kaynakhaneler

- Taşlama, zımparalama, polisaj tesisleri

- Plazma, lazer kesim tezgahları

- Kumlama, yüzey işleme tesisleri

- Boyahaneler, cilahaneler

- Restaurant, ızgara/kebap, yemekhane tesisleri, mobilyacılar

- Taş kırma, beton santrali, çimento tesisleri

- Kimyasal madde, boya, zirai ilaç tesisleri

- Hastaneler, ilaç ve gıda üreticileri gibi hijyenik filtre ihtiyacı olan tesisler

- Şeker, lokum, sakız gibi toz atık içeren üretim tesisleri

- Et ve et mamülü kombinaları(hijyenik taze hava filtreleri)

- Kompozit malzeme üretim tesisleri. İşleme ve kesim tesisleri ve hammadde

- Un, makarna, kalsit gibi ince toz atık içeren tesisler

- Rahatsız edici koku yayan, yağ üretim tesisleri

- Kauçuk hammadde tesisleri, köpek maması üretim tesisleri, piroliz tesisleri

- Her türlü metal işleme tesisleri

Endüstriyel tip filtre üniteleri

- Jet Pulse Patlaçlı Tip Pliseli Torba Filtreli Filtre Ünitesi

- Jet Pulse Patlaçlı Tip Torba Filtreli Filtre Ünitesi

- Jet Pulse Patlaçlı Tip Kartuş Filtreli Filtre Ünitesi

- Jet Pulse Patlaçlı Tip Kompakt Dizaynlı Filtre Ünitesi

- Jet Pulse Patlaçlı Tip Kompakt Yatay Yerleşimli Kartul Filtreli Filtre Ünitesi

- Jet Pulse Patlaçlı Tip Mobil Filtre Ünitesi Akrobat Kollu

- Yağ Buharı Tutucu Tip Metal Filtreli Filtre Ünitesi

- Scrubber Tip Venturi Kolonlu Filtre Ünitesi

- Siklon Tip Kaba Partikül Filtre Ünitesi

- Metal Çapak Tutucu Tip Filtre Ünitesi

- Çöktürücü Kendinden Siklonlu Taşlama Masası Tipi Filtre Ünitesi

- Silo, Bunker Üstü Jet Pulse Tip Filtre Ünitesi